Püüame teid kursis hoida büroo tegemiste, tehtud tööde ja valdkondlike uudistega. Riigihangete alaste uudistega kursis olemiseks kiika Riigihankeblogisse ja kuula Kadri ja Mario koostöös tehtavat taskuhäälingut Apple podcastis, Spotify's voi Soundcloud'is. 

Raamleping kaskaadmeetodil

Riigihanke jurist Merily Rool kirjutab Riigihankeblogis külalisautorina milliseid võimalusi on veel meile tuntud raamlepingu sisustamiseks?

Selle postituse fookuses on mitme pakkujaga raamleping, milles on hankelepingute sõlmimise tingimused fikseeritud kaskaadmeetodil. Nimelt on järjest enam kasutusele tulnud ka Eestis raamlepingud kaskaadmeetodil, millel on mitmeid eeliseid, kuid on ka erinevaid puudusi.

Head lugemist!

https://riigihankeblogi.com/2024/02/21/raamleping-kaskaadmeetodil/
Loe lisaks

Toimus hankelepingute muutmise teemaline mõttekoda

30.01 toimus järjekordne Riigihangete Mõttekoda, mille seekordseks fookusteemaks oli hankelepingute muutmine.

Milline hankija ei ole varem või hiljem olnud küsimuse ees, kas ja kuidas on võimalik hankelepingut muuta arvestades regulatiivseid piiranguid? Absoluutselt kõik! Seetõttu on küsimusi tihti rohkem kui vastuseid ning hea kui saab omavahel arutleda.

Arutasime viimase aja kohtulahendeid ning praktikat hankelepingu muutmise osas kojas osalevate asutuste vaatest. 
Loe lisaks

Oktoobris alustas riigihangete mõttekoda

Oktoobrikuus toimus esimene büroo hankijatest klientidele suunatud Riigihangete mõttekoda, mille keskmeks olid järgmised teemad:
·    Teise isiku näitajatele tuginemine;
·    Hankedokumentide terviklikkus - mida on tegelikult vaja ja palju hankija tehtavast tööst on kasutu või dubleerimine, sest seadus selle juba tagab;
·    Vastavustingimuste valik RHRisLoe lisaks

Toimus esimene Riigihangete mõttekoda

Oktoobrikuus toimus esimene büroo klientidele suunatud Riigihangete mõttekoda, 

mille keskmeks olid järgmised teemad:

·         Teise isiku näitajatele tuginemine;

·         Hankedokumentide terviklikkus - mida on tegelikult vaja ja palju hankija tehtavast tööst on kasutu või dubleerimine, sest seadus selle juba tagab;

·         Vastavustingimuste valik RHRis

Loe lisaks

Kohtumenetlused muutuvas ajas: mis jääb ja mis muutub

Juhtisin 13.10.2023 Riigikohtu veetud Menetluskonverentsil halduskohtumenetluse paneeli ausa menetluse teemadel. Meie paneel süvenes ausa menetluse alustaladesse ja menetluse avalikkusele. Paneelis osalesid Riigikohtunikud Nele Siitam ja Julia Laffranque, Tallinna Ringkonnakohtu kohtunik ja TÜ haldusprotsessi õppejõud Villem Lapimaa ja Advokaadibüroo TGS partner Triin Kaurov.
Loe lisaks

Marit Piirisaar ja Kadri Matteus: probleemidest riigihangete korraldamisel

Riigihangete korraldamisel esineb struktuurseid probleeme, mis on ületatavad, kuid vajavad laiemat arutelu ja teadvustamist kõikide Eesti hankijate seas. Riigihankeõiguse reeglite rikkumine on ka põhjuseks, miks tuleb tihti struktuuritoetusi Euroopa Liidule tagasi maksta, kirjutavad Marit Piirisaar ja Kadri Matteus.

Loe lisaks

Riigihankemenetlused ja välisriigi toetus

Euroopa Komisjon hakkab riigihankemenetlustes kontrollima pakkujaid, kes on saanud kolmandatest riikidest toetusi. Küsitav on, kas määruse rakendumiseks vajalik kõrge hankelepingu eeldatav maksumus on ikka mõistlik, kirjutab Kadri Matteus.  
Loe lisaks

Võimalused Linnahalli rekonstrueerimiseks

Äripäev kirjutab, et Tallinna plaan leida Linnahallile kosilane on märgilise tähtsusega, sest sellest oleneb, kas kesklinna tulevase konverentsikeskuse juurest murtakse linn merele avatuks või ümbritsetakse Tallinn Paljassaarest Reidi teeni luksuskorterite ja hotellide müüriga. 
Loe lisaks

Riigiga sõlmitud lepingutega võib tekkida probleeme. Kas lepitus riigihanke vaidluses on võimalik või võimatu?

Ehitusettevõtjad ja teised riigiga hankelepinguid sõlminud ettevõtjad on täna tihti olukorras, kus kriisi eelselt või isegi kriisi ajal sõlmitud lepingute täitmine on osutunud keeruliseks. Probleeme on nii materjali ja tooraine kättesaadavuse kui ka rallivate hindadega, mis söövad ära ettevõtja planeeritud kasumi. Äärmisel juhul võib ettevõtjat oodata isegi pankrot, kui hankijaga muudatuste osas kokkuleppele ei saada. 

Loe lisaks