Hoiame teid kursis büroo tegemiste, tehtud tööde ja valdkondlike uudistega. Riigihangete alaste uudistega kursis olemiseks kiika Riigihankeblogisse ja kuula Kadri Matteuse ja Mario Sõrme koostöös tehtavat taskuhäälingut Apple podcastis, Spotify's voi Soundcloud'is. 

Mõnikord ütleb tehtud töö sisu asemel nii paljutki juba portfellis olevate klientide nimekiri

Märtsi Mõttekoda keskendus riigihangete tulevikule

Märtsi alguses jätkasime Mõttekojaga hankijatest klientidele. Seekord keskendusime kõige aktuaalsemale teemale ehk riigihangete tulevikule Eestis ja EL-is.

Võtsime ette Rahandusministeeriumi veetava riigihangete lihtsustamise projekti tulemused ja arutasime suurimat mõju omavate muudatusettepanekute häid ja halbu külgi.  Lihtsustamine on eesmärgina tore aga tegelikult peab ka mõistma, et mida hõredamaks regulatsiooni teha, seda keerulisemaks läheb selle igapäevane rakendamine. Lihtsustamise projekti suurimat mõju omav ettepanek on üldse ära kaotada siseriiklik piirmäär ehk kuni rahvusvahelise piirmäärani teha lihthankeid ning sj tõsta ka riigihangete piirmäärasid. Rahandusministeerium on hetkel koostamas väljatöötamiskavatsust, et valitud ettepanekutega edasi liikuda ning mai lõpus peaks olema näha, milliseid reaalseid seadusmuudatusi võib oodata.


Loe lisaks

Kliendiüritus ettevõtjATELE - riigihanked ja pakkujate vaheline koostöö


NB! Muudetud aeg! Kutsume teid 14.11.2024 kell 10:00-11:30 kliendiüritusele – riigihanked ja pakkujate vaheline koostöö

Riigihangete seadus võimaldab ettevõtjatel üksteise abil hangetes osaleda nt ühispakkumuste või alltöövõtja kaasamise teel. Üks ettevõtja saab nö laenata teise ettevõtte „vahendeid“ täitmaks hankes seatud kvalifitseerimistingimusi, kuid see õigus ei ole absoluutne ega piiramatu. Samuti saab hankeid ette võtta ühiselt, kuid ei tasu ära unustada, et ühispakkumuste esitamine võib endast kujutada ka keelatud koostööd konkurentsiseaduse mõttes.

Jagame väärtuslikku nõu koostöö lubatavuse ja vormistamise osas, sh millal on mõistlik teha koostööd ühispakkujatena või alltöövõtja vormis ning mida tähele panna kontserni siseste ettevõtete „vahendite“ laenamisel.

Asukoht: Advokaadibüroo Matteus kontor Maakri 30, Tallinn (Skyon) või Teamsis

Registreerimislink.


Loe lisaks

Riigihangete mõttekoja hooaja avaüritus

Neljapäeval (3.10), alustasime uut Riigihangete Mõttekoja hooaega avaüritusega meie uues kontoris Skyonis. Arutasime teise isiku vahenditele tuginemist ja sellega seotud õiguslikke ning praktilisi probleeme.

Mitmed meist jagasid põnevaid kogemusi ja huvitavaid kokkupuuteid sellega, kuidas pakkujad on tuginemisele lähenenud. Samuti püüdsime ühiselt leida lahendusi piiripealsetele olukordadele, rääkides asjadest nii, nagu need tegelikult on.
Loe lisaks

Riigihanke vahendite mõttekoda

Riigihangete mõttekoja hooaja lõpuüritus toimus 06.06.2024 imelises Bestwine stuudios, kus rääkisime seekord riigihanke vahenditest nagu raamlepingud ja dünaamiline hankesüsteem.

Nendes vahendites peitub hankijate jaoks olulisi ajalise kokkuhoiu kohti ja kõik tõdesime, et neid võiks aina rohkem ja nutikamalt kasutada.









Loe lisaks

Strateegilisele hankimisele keskendunud mõttekoda

Märtsis toimus  strateegilise hankimise teemaline mõttekoda. Mõttekojal arutlesime kestliku riigihanke kuuest sambast – usaldusväärne, keskkonnahoidlik, sotsiaalselt vastutustundlik, innovatsiooni toetav, riigi julgeolekuriske vähendav ja mõistlik. Iga riigihange peaks täitma esimese ja viimase samba ning ruumi on omajagu ka ülejäänud väärtuste edendamiseks.
Loe lisaks

Toimus hankelepingute muutmise teemaline mõttekoda

30.01 toimus järjekordne Riigihangete Mõttekoda, mille seekordseks fookusteemaks oli hankelepingute muutmine.

Milline hankija ei ole varem või hiljem olnud küsimuse ees, kas ja kuidas on võimalik hankelepingut muuta arvestades regulatiivseid piiranguid? Absoluutselt kõik! Seetõttu on küsimusi tihti rohkem kui vastuseid ning hea kui saab omavahel arutleda.

Arutasime viimase aja kohtulahendeid ning praktikat hankelepingu muutmise osas kojas osalevate asutuste vaatest. 
Loe lisaks

Oktoobris alustas riigihangete mõttekoda

Oktoobrikuus toimus esimene büroo hankijatest klientidele suunatud Riigihangete mõttekoda, mille keskmeks olid järgmised teemad:
·    Teise isiku näitajatele tuginemine;
·    Hankedokumentide terviklikkus - mida on tegelikult vaja ja palju hankija tehtavast tööst on kasutu või dubleerimine, sest seadus selle juba tagab;
·    Vastavustingimuste valik RHRis







Loe lisaks

Toimus esimene Riigihangete mõttekoda

Oktoobrikuus toimus esimene büroo klientidele suunatud Riigihangete mõttekoda, 

mille keskmeks olid järgmised teemad:

·         Teise isiku näitajatele tuginemine;

·         Hankedokumentide terviklikkus - mida on tegelikult vaja ja palju hankija tehtavast tööst on kasutu või dubleerimine, sest seadus selle juba tagab;

·         Vastavustingimuste valik RHRis

Loe lisaks