Sildid:

Toimus hankelepingute muutmise teemaline mõttekoda

30.01 toimus järjekordne Riigihangete Mõttekoda, mille seekordseks fookusteemaks oli hankelepingute muutmine.

Milline hankija ei ole varem või hiljem olnud küsimuse ees, kas ja kuidas on võimalik hankelepingut muuta arvestades regulatiivseid piiranguid? Absoluutselt kõik! Seetõttu on küsimusi tihti rohkem kui vastuseid ning hea kui saab omavahel arutleda.

Arutasime viimase aja kohtulahendeid ning praktikat hankelepingu muutmise osas kojas osalevate asutuste vaatest. 
Mõttekojas osalenud Transpordiameti hankeüksuse hankeekspert Lili Lillepea tagasiside: "Hankijatest mõttekaaslastega ümbritsemine teeb meie töö kordades kergemaks ja avaramaks. Vabas õhkkonnas oma ala spetsialistidega arutleda konkreetsete, kuid kõiki hankijaid ühel või teisel moel puudutavate teemade üle annab nii palju väärtust juurde. Teemade kohta tekivad elavad küsimus-vastus arutelud ning kohtumiselt saab kaasa mõtteid, millega oma asutuse meeskondades spetsiifilisemalt juba edasi tegeleda. Toimunud mõttekoja teemaks oli hankelepingute muutmised, mis on üks põletavamaid küsimusi hankelepingu täitmise faasis ja seetõttu on praktiseerijate kogemusvahetused väga huvitavad. Hea oli ka koos uusimat kohtupraktikat vaadata ja arutleda lahendites põhimõtteliste küsimuste vastandumise ja mitte niivõrd üksteise täiendamise üle. Mul on ülimalt hea meel, et Kadri mõttekoja-formaadi algatas ning et selles osaleda saame."

Mõttekojaga soovin oma hankijatest klientidele pakkuda kogukonda ja seetõttu pakkuda rohkem väärtust kui pelgalt riigihangete alane nõustamisteenus.

Märtsis toimub järgmine Mõttekoda, mille fookusteemaks on strateegiline hankimine

Eelmine
Oktoobris alustas riigihangete mõttekoda
Järgmine
Raamleping kaskaadmeetodil

Lisa kommentaar

Email again: