AirBnB kaasus PealtnägijasKas elamumaal asuvat suvilat või maja (või tegelikult ka korterit) võib lühiajaliselt raha eest välja üürida? Eilne Pealtnägija kajastas ühe mu kliendi kaasust, kus Lääne-Harju vald on võtnud seisukoha, et ei või - selle jaoks peab maal olema ka ärimaa sihtotstarve.
Meie vaidleme vastu - suvila on endiselt kasutuses elamuna olenemata sellest, et seda ka lühiajaliselt välja üüritakse. Eks kohus otsustab, sest vaidlus on pooleli aga kuna see vaidlus puudutab tegelikkuses rohkemate inimeste tulevikku kui vaid minu klient, siis võttis ka Pealtnägija seda juba praegu kajastada.

Kui paljud maamajakesed, mis on ehitatud oma otstarbeks aga leidnud tee ka airbnb platvormile, on rajatud ärimaale? Ma pakun, et mõned üksikud. Ja kas üldse peaksidki olema?

Ning muide, vaidlus ei käi turismiseaduse rakendamise üle nagu abivallavanema jutust mulje jääb. Järelevalvet tehti puhtalt ehitusseadustiku alusel ja ettekirjutus puudutab hoone sihtotstarbelist kasutust. Turismiseaduse nõuete täitmise üle teeb järelevalvet üldse teine amet - TTJA.

Vaata kogu lugu siit järgi: https://www.err.ee/1609322871/uhe-valla-kohtuvaidlus-kodumajutuse-ule-voib-mojutada-platvorme-kogu-eestis
Eelmine
Järgmine riigihangete mõttekoda keskendub strateegilisele hankimisele
Järgmine
PERH koolitamine tehnilise kirjelduse koostamisel

Lisa kommentaar

Email again: